Dava Takvimi

January 2022

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
  • ÇHD Davası
6
  • ÇHD Davası
7
  • Boğaziçi Dayanışması davası /Enis Berke Gök, Caner Perit Özen ve 12 kişi
  • ÇHD Davası
8
9
10
11
12
  • Tahir Elçi davası
13
14
15
16
17
  • Osman Kavala, Gezi ve Çarşı davaları
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kampanya Çağrısı: #SevgiliOsmanKavala
23/09/2019, 13:26

8-9 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşecek Gezi Davası duruşması öncesi hak savunucuları 692 gündür tutuklu bulunan Osman Kavala için özgürlük talep etmeye devam ediyor. 25 Eylül’de sosyal medya üzerinden başlatılacak kampanya hakkında OsmanKavala.org üzerinden yapılan çağrı şu şekilde: 

 

“25 Eylül akşamı saat 20:30’da Twitter hesaplarımızdan başlatacağımız kampanyaya gelin siz de katılın.

2 Ekim Osman Kavala’nın doğum günü. 8-9 Ekim tarihlerinde ise yaklaşık iki yıldır somut delillere dayanmayan bir iddianameyle tutuklu yargılandığı davanın üçüncü duruşması görülecek.

Osman Kavala hem sivil alana verdiği destekler, hem kişisel iyilik ve nezaketiyle birçok insanın hayatına dokundu. Her zaman yurttaş katılımını, demokratik ifade biçimlerini ve kültür ve sanata erişim eşitliğini destekledi.

Bu kampanya ile amacımız Osman Kavala’nın bu yönlerini insanlara hatırlatmak. Yakınlık derecesine bakmadan herkesin Osman Kavala’yla ilgili anı, duygu, düşüncelerini, hatta sanatsal üretimlerini paylaşmalarını, kendilerini diledikleri gibi ifade etmelerini istiyoruz.

Kampanyada tüm bu paylaşımları #SevgiliOsmanKavala mesajı altında vermeyi planlıyoruz.

25 Eylül akşamı saat 20:30’da Twitter hesaplarımızdan başlatacağımız kampanyaya gelin siz de #SevgiliOsmanKavala hashtagi eşliğinde yapacağınız paylaşımlarla katılın.

 

Sizlere kendi paylaşımlarınızda yardımcı olabileceğine inandığımız örneklerimizi aşağıda sunuyoruz.”

İnsan hangi işte olursa olsun bir süre sonra heyecanını kaybedebilir, yapılan işe, karşılaşılan kişilere kayıtsızlaşabilir. #SevgiliOsmanKavala’nın heyecanı hep diridir, ayrım yapmadan herkesi dikkatle dinler ve yardım etmeye çalışır.


#SevgiliOsmanKavala, 24 Haziran’da duruşma arasında konuşurken bana avluda yürüdüğünüzden bahsetmiştiniz. Baharla birlikte ortaya çıkan karıncaları üstüne basmamak için kenara çekmekle nasıl uğraştığınızı anlatmanızı hala hatırlıyorum ve herkese anlatıyorum.


#SevgiliOsmanKavala’yı (bilmeyenlere) anlatma yolları: Eğer bir çiçek olsaydı… [Görselde gelincik resmi eşliğinde]


#SevgiliOsmanKavala kültür ve sanatın üretimini, paylaşımını çoğaltmak için emek vermiş, kültürel çeşitliliği ve hakları gözeterek farklılıklarla beslenen ve zenginleşen bir toplum hayaliyle çalışmış bir sivil toplum insanıdır.

 

Ayrıca paylaşımlarınızda kullanabileceğiniz görselleri aşağıda bulabilirsiniz. [Görseli, üzerine sağ tıklayarak erişeceğiniz “resmi farklı kaydet” seçeneği ile bilgisayarınıza, üzerine basılı tutarak erişeceğiniz “resmi kaydet” seçeneği ile mobil cihazınıza indirebilirsiniz.]

 
eshid/eşit haklar logo hafıza merkezi logo Netherlands Helsinki Committe logo
© 2019